Blog

Home > Blog > Artykuły > 5 pomysłów na urodzinki dla dziecka -animacje i atrakcje

5 pomysłów na urodzinki dla dziecka -animacje i atrakcje

16 maja 2023

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka i szukasz pomysłu na wyjątkowe przyjęcie?

Zastanawiasz się, czy wybrać któryś ze sprawdzonych pomysłów: urodziny w bawialni, w parku trampolin czy może jednak zorganizować imprezę i animacje w domu z udziałem animatora? To nie lada wyzwanie dla rodzica! Może skorzystasz z którejś z naszych propozycji!

Urodziny w bawialni

1. Urodzinki w bawilandii

Wielu rodziców decyduje się na taką formę przyjęcia urodzinowego. Wielkim jej atutem jest to, że dobra zabawa jest praktycznie gwarantowana. Imprezę prowadzi animator, który organizuje animacje dla dzieci. Za dodatkową opłatą rodzice mogą wykupić piniatę, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, czy malowanie buziek. Z mankamentów tej formy urodzin można wymienić jej wysoki koszt (przy doliczeniu dodatkowych atrakcji, a także tortu, poczęstunku dla rodziców w postaci kawy, herbaty i ciasta – cena robi się już naprawdę spora). Jest to także bardzo popularny sposób organizacji urodzin, a dzieci są częstymi gośćmi w bawialniach także z innych okazji, więc nie jesteśmy w stanie niczym ich zaskoczyć i pomimo wielu atrakcji – są dość przewidywalne.

Urodzinki-w-parku-trampolin2. Park Trampolin

Urodziny w tym miejscu będą świetnym rozwiązaniem dla dziecka, które lubi ruch i jest wyjątkowo energiczne. Podobnie jak w powyższym przypadku – cena jest dość wysoka, ale zabawa z pewnością będzie atrakcyjna. Do dyspozycji małych gości najczęściej jest także animator, który nadzoruje całą zabawę sprawiając, by była bezpieczna i ciekawa. Z minusów warto poruszyć kwestię wspomnianego bezpieczeństwa – trampoliny są znane z tego, że nie trudno o kontuzję i o ile odpowiedzialność za nasze własne dziecko spoczywa na nas, o tyle w przypadku większej grupy dzieci – warto rozważyć, czy w razie ewentualnego urazu będziemy w stanie unieść „ciężar” tej sytuacji.

Urodzinki-w-klubiku-dziecięcym

3. Klubik dziecięcy

To dobra alternatywa dla kreatywnych urodzinek w domu zwłaszcza, jeżeli planujemy więcej gości, niż pomieści nasz skromniejszy metraż. Sprzątanie po zabawie mamy „z głowy”, a dzieci z pewnością będą miło zaskoczone tym, co zostanie dla nich przygotowane. Możemy wybierać spośród różnych rodzajów warsztatów – mogą to być prace plastyczne, majsterkowanie, szycie, ale i nowoczesne technologie, czy warsztaty naukowe – w zależności od tego, co oferuje i w czym się specjalizuje dany klubik.

urodzinki-w-kinie

4. Urodziny w kinie

Ciekawa propozycja dla małych kinomaniaków. Jeżeli w waszym domu dobre kino odgrywa znaczącą rolę i chcemy zaszczepić w dzieciach miłość do filmowej kultury – będzie to warta zastanowienia opcja na spędzenie tego dnia. Po seansie dzieci zazwyczaj mają możliwość zobaczenia kina od strony technicznej, a całą zabawę rozkręca oczywiście animator. Z pewnością jest to niebanalny pomysł na urodzinowe przyjęcie dla dziecka, jednak warto rozważyć, czy inne dzieci będą w stanie wysiedzieć w kinie i utrzymać koncentrację do końca filmu? Czy myśl o czekających je atrakcjach i torcie nie będzie rozpraszać ich uwagi? Czy film będzie oby na pewno wciągający? Być może jest to lepsza opcja dla nieco starszych dzieci. 

Kreatywne urodzinki w domu

5. Urodziny w domu

Czyli tzw. „domówka”. Któż ich nie lubił w czasach swojej młodości? Cechuje ją niepowtarzalny klimat i swoboda, a także większa dowolność w organizacji przyjęcia i pozostawienie przestrzeni dla spontanicznej zabawy dzieci. Jest to impreza, która wymaga od nas trochę więcej inwencji i przygotowania, ale efekt i satysfakcja są tego warte! Na początku powinniśmy ustalić motyw przewodni- czy będzie to przyjęcie tematyczne, związane z jakimś szczególnym zainteresowaniem dziecka- ulubionym kolorem, zwierzątkiem, lub postacią z bajki. Możemy także pójść w stronę balu przebierańców lub zorganizować imprezę z robieniem slime’ów czy z eksperymentami. Piniata, tatuaże, gry i zabawy dla dzieci – ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i odwaga. I oczywiście przestrzeń – nie zapominajmy, że nasze możliwości lokalowe są zazwyczaj ograniczone i mogą stanowić barierę dla zorganizowania urodzin w domu. Jeżeli pogoda dopisze, a my dysponujemy ogrodem – możemy zrobić ognisko lub urządzić grilla i całe przyjęcie przenieść na świeże powietrze. Oszczędzi nam to zdecydowanie trochę sprzątania po udanej zabawie i wówczas z pewnością uda nam się zaprosić więcej gości.

Należy wziąć pod uwagę także drobny poczęstunek dla rodziców, którzy zdecydują się zostać i poczekać na dzieci. Kawa, herbata i ciasto sprawiają, że nawet rodzice czują się zachęceni do nawiązywania nowych relacji, które często bywają kontynuowane przyszłości.

 

Czy animator na urodzinkach w domu to dobry pomysł?

Jasne, że tak! Zapewni naszym dzieciom kawał dobrej zabawy, pokieruje całym przyjęciem i sprawi, że ani przez minutę dzieci nie będą się nudzić. Dysponuje sporym wachlarzem wciągających zabaw, które integrują grupę i sprawiają, że każde dziecko jest zaangażowane i zadowolone. Brokatowe tatuaże? Malowanie buziek? Piniata? To wszystko może przecież z powodzeniem odbyć się w waszym domu! Fotobudka, śmieszne zdjęcia z rodzicami – możemy dać się ponieść wyobraźni naszej i animatora, którego zaprosimy do poprowadzenia naszego przyjęcia.

Wielkim plusem tego typu zabawy jest fakt, że koszt animacji dla dzieci w domu jest dużo niższy, niż koszt zorganizowanej imprezy poza domem, w związku z czym możemy większą część funduszy przeznaczyć na słodkości, tort, prezent, czy udekorowanie domu na przyjęcie. Istnieje też jeden kluczowy minus – nie każdy dysponuje wystarczającą przestrzenią, żeby takie urodzinki zorganizować. Jeżeli mimo wszystko jesteśmy zdecydowani na tę opcję, możemy wówczas rozważyć, czy spędzimy je w bardziej kameralnym gronie lub czy zapytamy kogoś z rodziny albo bliższych znajomych, czy na ten jeden szczególny dzień w roku nie zechciałby użyczyć nam swojego domu lub ogrodu, by zorganizować w nim urodzinki dla dziecka.

Pod tym linkiem znajdziecie ofertę wraz z cenami za zaproszenie animatora na urodziny dziecka. Czy warto?

Przekonajcie się sami! 🙂