Warsztaty kreatywne 

rozwijają twórczość

Budują pewność siebie

Są świetną zabawą

Pobierz katalog

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatową. Zajęcia prowadzimy głównie w szkołach podstawowych dla klas 1-3, często gościmy również w przedszkolach, u starszych dzieci a nawet dorosłych. Zawsze dojeżdżamy na miejsce ze wszystkimi materiałami a działamy głównie w Trójmieście i okolicach (do 50 km). Spotkać nas można również na wszelakich eventach gdzie chętnie dzielimy się pomysłami oraz zapewniamy dobrą i kreatywną zabawę.

 

Nasze warsztaty wyróżnia ich misja - rozwój kreatywności, pewności siebie i poszukiwanie zainteresowań. Zawsze przekładamy pracę dziecka nad końcowy efekt. Udostępniamy przysłowiową wędkę w postaci wyjątkowych materiałów oraz narzędzi i pozwalamy eksplodować dziecięcemu wulkanowi wyobraźni.

Ekologiczne kosmetyki i środki czystości

Propagujemy zdrowy styl życia, a naturalne kosmetyki i eko-chemia to nasza pasja. To co nas wyróżnia to przede wszystkim to, że jesteśmy praktykami! Przekazujemy wiedzę oraz lata doświadczeń we wdrażaniu naturalnych rozwiązań we własne życie. Skupiamy się przede wszystkim na wpływie sklepowej chemii na zdrowie nasze i naszych dzieci. Pokazujemy proste i sprawdzone przepisy na ekologiczne zamienniki kosmetyków i środków czystości. Udowodnimy Ci, że sporządzone samodzielnie specyfiki są równie skutecznie, bezpieczne a wysiłek włożony w ich przygotowanie można przekształcić w niezłą zabawę. Prowadzimy warsztaty dla dorosłych i dzieci dobierając odpowiednią proporcję wiedzy i rozrywki, tak aby każde pokolenie wyniosło jak najwięcej dla siebie.

Ekologiczne kosmetyki
i środki czystości

Ekologiczne kosmetyki
i środki czystości

Propagujemy zdrowy styl życia, a naturalne kosmetyki i eko-chemia ...

-rozwiń-

Kreatywny recykling

Dzisiejsze czasy nakazują, aby zużyte przedmioty wyrzucać, a na ich miejsce kupować nowe. W taki sposób generujemy tony śmieci i tracimy pieniądze.  Aby odwrócić trend, warto nauczyć dzieci, że z przedmiotów starych, niepotrzebnych  możemy stworzyć nowe, zaskakujące przedmioty jak chociażby zabawki czy  ozdoby takie jak lampka, świeczka, przybornik na biurko i wiele innych. Dzięki warsztatom dzieci uczą się jak dbać i troszczyć się o najbliższe otoczenie poprzez kreatywne wykorzystywanie niepotrzebnych przedmiotów. Pobudzamy więc wyobraźnię i zaszczepiamy troskę o planetę.

Kreatywny recykling

Dzisiejsze czasy nakazują, aby zużyte przedmioty wyrzucać...

-rozwiń-

Warsztat jubilerski

Warsztaty na których tworzymy biżuterię, drzewka szczęścia i inne błyskotki to chyba najlepszy przykład łamania stereotypów. Kto dałby wiarę, że chłopcy mogą się dobrze bawić tworząc kolczyki? Myślę, że wszyscy, którzy widzieli ich w akcji! Tworzą Oni biżuterię z nawet większym zapałem niż dziewczyny, bo wiedzą, że robią idealny prezent dla swojej mamy, siostry albo przyjaciółki. Zajęcia te wymagają też nie lada staranności i precyzji oraz uczą komponować kolory i kształty. Efekt jest oczywiście olśniewający

Warsztat jubilerski

Warsztaty na których tworzymy biżuterię, drzewka szczęścia...

-rozwiń-

Sensoplastyka 

®

Sensoplastyka® - jest to plastyka sensoryczna dla dzieci w wieku 0-100 lat, która wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Wpływa ona na stymulacje wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodneji twórczej wypowiedzi.  Sensoplastyka® ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych. Warsztat Sensoplastyczny® polega na dowolnym doświadczaniu przez Uczestników warsztatu materiałów plastycznych. Samodzielnie przygotowują Oni np. masy plastyczne oraz farby jednocześnie aktywizując wszystkie swoje zmysły.

Sensoplastyka 

®

Jest to plastyka sensoryczna dla dzieci w wieku 0-100 lat...

-rozwiń-

Szycie

Na zajęciach dzieci mają okazję oswoić się z igłą i nitką a także poznać różne rodzaje materiałów. Poprzez zabawę nauczą się robić supełki, przyszywać guziki, zamki oraz tasiemki. Chcemy pokazać dzieciom, że nie każda dziurawa skarpeta lub koszula bez guzika musi od razu trafić do kosza. Podczas zajęć dzieci mogą wdrażać swoje własne pomysły wykorzystując do tego swoją cenną i niepowtarzalną wyobraźnie. Aby zmotywować do częstszej zabawy z igłą w ręce, tworzymy przedmioty codziennego użytku, takie jak pokrowce na telefon, piórniki, bryloczki i wiele innych. 

Szycie

Na zajęciach dzieci mają okazję oswoić się z igłą i nitką...

-rozwiń-

Majsterkowanie

Zajęcia z majsterkowania wyzwalają w dzieciach niesamowitą ciekawość, chęć do tworzenia oraz poznawania nowych rzeczy. Poszerzają one umiejętności naprawiania różnych rzeczy, co przydaje się w każdym domu.  Obsługiwanie młotka, gwoździ i innych przedmiotów przyczynia się do rozwijania zdolności manualnych,  dokładności oraz cierpliwości. Na zajęciach dzieci poznają jak wspaniałym tworzywem jest drewno, metal, ceramika oraz szkło. Dzieci mogą własnoręcznie zrobić drewniane obrazki, ramki na zdjęcia, zbudować karmnik, drewniane autko czy posadzić roślinki. Tworzenie daje ogromną satysfakcje i radość, a zabawa i rozwój jest celem zajęc z majsterkowania.

Majsterkowanie

Zajęcia z majsterkowania wyzwalają w dzieciach ...

-rozwiń-

737 406 626

ecoart.warsztaty@gmail.com

ecoart.animacje@gmail.com

Sprawdź co się u nas dzieje!

Akademia Kreatywności