Warsztaty z robotyki LEGO®

Prowadzimy innowacyjne warsztaty z robotyki, które wprowadzają dzieci w świat nowoczesnych technologii i programowania. Wyjątkowość zajęć polega na połączeniu bardzo dużego waloru edukacyjnego oraz świetnej zabawy. Przypomnij sobie jak ciężko bywało nauczyć się wiersza na pamięć, a z jaką łatwością i bez zastanowienia zapamiętujemy teksty piosenek. To właśnie potęga idei "Learn by play", czyli nauki przez zabawę. Każde nasze zajęcia to nowa przygoda i solidna dawka wiedzy. Konstrukcje, które budujemy nawiązują do otaczającego nas świata: przyrody, przemysłu, techniki, motoryzacji i wielu innych. 

Inwestycja w zajęcia z robotyki to inwestycja w przyszłość dziecka. Otaczający nas świat bardzo szybko się zmienia i podąża w stronę automatyzacji. Zainteresowanie elektroniką obserwuje się u coraz młodszych dzieci. Warto, aby czas, który najmłodsi spędzają przed komputerem czy tabletem przynosił korzyści zamiast bycia zabijaczem czasu. Zajęcia z robotyki uczą przede wszystkim logicznego myślenia, które nie tylko pomaga w programowaniu lecz wielu dziedzinach życia. 

Jak wyglądają warsztaty?

Pracujemy na najnowszych zestawach LEGO Education Mindstorms EV3 i Wedo 2.0. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej zabawy i przemycenie jak największej ilości wiedzy. Zajęcia zaczynamy od dyskusji o wyzwaniu, które danego dnia na nasz czeka. Może to być misja eksploracji kosmosu, zaprojektowania robota do fabryki lub autonomicznego samochodu. Kolejny etap to budowanie robotów, ćwiczymy zdolności manualne i poznajemy wiele mechanizmów, które można doskonale odtworzyć dzięki klockom LEGO Technic. Zbudowaną konstrukcję należy następnie ożywić. Programujemy w środowisku LEGO, które jest bardzo przyjazne i proste w obsłudze, ale rządzi się tymi samymi prawami co programy używane przez dorosłych programistów. Ostatni etap, który dzieci lubią najbardziej to faza testów i zabawy naszymi robotami. Możliwości jest nieskończona ilość. Możemy zorganizować wyścig lub sprawdzić, który robot umie najdalej rzucać. To właśnie dzięki tej części dzieci czują się zmotywowane aby dalej odkrywać niezbadany świat robotyki i programowania.

Warsztaty zawsze dopasowujemy do wieku i zaawansowania uczestników. Początkowy okres polega na odwzorowywaniu instrukcji, dzięki czemu wdrażamy się w możliwości sprzętu i oprogramowania. Z czasem możemy coraz bardziej polegać na kreatywności i wyobraźni dzieci, dzięki czemu możemy dawać im coraz trudniejsze wyzwania i budować pewność siebie.

 

Korzyści z nauki robotyki

Czas

to 

zmienić!

“W dzisiejszych czasach, młodzi ludzie mają dużo doświadczenia i dużo obeznania z nowymi technologiami, ale o wiele mniej tworzą korzystając z nowych technologii i rzadziej wyrażają siebie przy ich użyciu. Trochę jakby potrafili czytać, ale nie pisać w języku nowych technologii.”

Nauka

programowania

Rozwój myślenia analitycznego oraz wyobraźni 
przestrzennej

Świetna frajda

Poznajemy świat elektroniki, silników i czujników

W przyszłości przewaga na rynku pracy

Uczymy się współpracy

Rozwijamy kreatywność i wiarę we własne umiejętności

Zajęcia w szkole

Kontakt

Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne z robotyki na terenie Trójmiasta i okolic. Wypatrujcie naszych plakatów, a jeśli w Twojej szkole nie ma jeszcze podobnych warsztatów koniecznie daj nam znać! 

 

Nasze zajęcia trwają 60 min dla dzieci z klas 1-3 i 90 min dla dzieci z klas 4-6. Koszt zajęć to 95 zł za miesiąc (4 zajęcia) dla klas 1-3 i 115 zł za miesiąc dla klas 4-6.

robotyka@ecoart-akademia.pl

883 449 663

Zachęcamy do kontaktu, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych zajęciach z robotyki. Prowadzimy też warsztaty na eventach, w kawiarniach i różnych miejscach przyjaznym dzieciom. Obserwuj nas na Facebook'u aby być na bieżąco.

Robotyka i programowaniedla dzieci

Zajęcia pozalekcyjne

Warsztaty

Akademia Kreatywności

737 406 626

ecoart.warsztaty@gmail.com

ecoart.animacje@gmail.com

Sprawdź co się u nas dzieje!